SÜRDÜRÜLEBİLİR
HEDEFLERLE
HEP BİRLİKTE GELECEĞE!

Kayseri Şeker, 80 bin çiftçi üyesi, Türkiye’nin ve dünyanın en büyük markalarından oluşan müşteri grubu, fabrika ve kurum çalışanları ile sürdürülebilirlik projelerini güçlendiriyor.

Kayseri Şeker, doğaya, üretime ve insana odaklanan sürdürülebilirlik politikası ile başarılarını geleceğe taşıyor.

Sürdürüle-BİRLİK

Sürdürülebilirlik kavramı ile geniş bir perspektifte temas eden Kayseri Şeker için bu kavram, öncelikle kooperatif kültüründen kaynaklı olarak Sürdürüle-BİRLİK anlamını taşıyor.

Sürdürülebilirlik
Ekosistemi
Tarım
Nitelikli İnsan
Sıfır Atık Hedefi
Enerji ve Su Tasarrufu
Çiftçi ve Çalışan Mutluluğu
Doğayı Korumak
Verimlilik
Araştırma ve Geliştirme
KAYSERİ ŞEKER
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKASI

Yapaylıktan uzak doğal şeker ile gıda ve yaşam kalitesini yükseltmek, çalışanlarımıza, çiftçilerimize ekonomik gelir yaratmak, fabrikamızın yer aldığı şehirlerin kalkınmasında rol sahibi olmak, tüm paydaşlarımıza, ülkemize, üretime ve doğaya olan sorumluluklarımızı yerine getirmek için projeler geliştirmektir.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM KODUNA
UYGUNLUK BELGESİ

Kayseri Şeker, çiftçilerin pancar yetiştirme sürecinde kullandığı tohumdan, gübreye, tarladan, işletmeye varıncaya kadar geçen sürecin her aşamasında yapılan tüm faaliyetlerde, çevreye ve sürdürülebilir tarıma öncelik veriyor.

Kayseri Şeker, dünyanın önde gelen hızlı tüketim ürünleri firmalarından olan ve 190’dan fazla ülkede gıda, içecek ve dondurma, ev bakım, güzellik ve kişisel bakım ürünleriyle her gün 2,5 milyar tüketiciye ulaşan Unilever tarafından “Sürdürülebilir Tarım Koduna Uygunluk Belgesi’ne (In Accordance With The Unilever Sustainable Agriculture Code And Scheme Rules) layık görüldü.

2021 yılında ise sürdürülebilir tarım ürünleri satışı noktasında en büyük platform olan ve içerisinde dünyanın en güçlü gıda firmalarının yer aldığı Sürdürülebilir Tarım Girişimi Platformu’na (SAI) ürün pazarlanabilmesine olanak sağlayan Gümüş FSA belgesini (Çiftlik Sürdürülebilirlik Değerlendirme Belgesi) tüm kriterleri sağlayarak almaya hak kazandı.

Ulusal ve uluslararası kalite, uygunluk ve yönetim belgelerine sahip olan Kayseri Şeker, global sektörün en büyük kurumları tarafında da güvene ve kaliteye dayalı iş birliğini sürdürmeye devam ediyor.

Bu Sayfayı Sosyal Medyada Paylaş