Pankent A.Ş.

Pankent Sanayi ve Ticaret A.Ş, 2009 yılında Kayseri Şeker Fabrikası AŞ bağlı ortaklığı olarak Gaziantep’te 9.500 kapalı, 13.000 m² açık alan olmak üzere toplam 22.500 m² üzerine kurulmuştur.

Pankent, PP dokuma çuval, PP lamineli çuval, PP Çuval + PE iç torba ve PP rafyalık ip üretmektedir.

Pankent, 2014 yılında ham madde alımı yapılan tedarikçilerin ve satış yapılan müşterilerinin çoğunun İç ve Batı Anadolu Bölgesinde olmasından dolayı nakliye giderlerini azaltmak için ve ana merkezin Kayseri’de olması sebebiyle Kayseri Organize Sanayi Bölgesine taşınmıştır. 11.500 m² kapalı alan, 7.295,20 açık alan ile toplam 18.795,20 m² alan üzerindeki tesiste;

- 2 adet Starlinger Starex 1400 S iplik hattı,
- 80 adet Starlinger SL6 dokuma makinesi,
- 1 adet Starlinger StacoTEC 1500 lamine makinesi,
- 7 adet konfeksiyon makinesi,
- 2 adet baskı makinesi,
- 3 adet Pres (Balyalama) makinesi ile
30 - 95 cm eninde ve 45 - 180 cm boyunda çuval üretimi yapılmaktadır.

Pankent’in yıllık üretim kapasitesi 60.000.000 adettir.

Ticari prensipleri ve kalitesi ile prestijli bir yapıya sahip olan Pankent Sanayi ve Ticaret AŞ, deneyimli kadrosu ve kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışıyla sektöründe referans alınan başarılara imza atmaktadır.

İşletmemiz, bünyesindeki AR-GE faaliyetleri ile üretim hatlarına kazandırmış olduğu esneklik sayesinde, müşterilerimizin farklı standartlardaki taleplerine de cevap verebilmektedir. Kaliteyi ve güvenilirliği ilke olarak belirleyen Pankent, siparişten teslimata ve satış sonrası hizmetlerine kadar çözüm odaklı ürünler sunmayı ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı kendisine amaç edinmiştir.

Pankent, en son teknoloji makine parkurları, en kaliteli ürünleri sunma başarısı, uzman ve deneyimli personeli ile müşteri memnuniyeti sağlıyor ve sektöründe lider olmanın sorumluluğuyla hizmetlerine devam ediyor…

Bu Sayfayı Sosyal Medyada Paylaş