KAYSERİ TİCARET BORSASI’NDAN BAŞKAN AKAY’A BÜYÜK ONUR

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Ticaret Borsası tarafından Meclis Şeref Üyeliğine layık görüldü. Başkan Akay ayrıca Kayseri Ticaret Borsası Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı’na da seçilerek, Kayseri ticareti adına çok anlamlı ve önemli bir misyona sahip olmuş oldu.

 

Kayseri Şeker’de gerçekleşen törene Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Başkan Yardımcıları Bekir Çizmeli, Mehmet İştahlı, Yönetim Kurulu Üyeleri Yunus Karaca, İsa Yürdem, Meclis Başkanı Fahrettin Çalışkan, Meclis Başkan Yardımcıları Hüdaverdi Özdemir, Murat Gürgen, Meclis Üyeleri Ahmet Onay, Şenel Büyükkutlu, Mahmut Polat, Şahin Çakmakçı ve Enver Tokat ile Kayseri Şeker Genel Müdürü Osman Canıtez ve Genel Müdür Yardımcıları katıldı.

 

Törende konuşan Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Kayseri Şeker’in son 10 yıldır, Kayseri Ticaret Borsası’nda en fazla tescil yaptıran ilk 10 üye arasında yer aldığını ve bunun Kayseri adına çok önemli bir başarı olduğunu belirterek, şöyle devam etti. “Öncelikle buraya geldiğiniz günden bugüne Kayseri’ye, Pancar Ekicileri Kooperatifine ve Ticaret Borsasına vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ederiz. Son Meclis Kurulumuzda Kayseri Ticaret Borsası Meclisimizin oy birliğiyle sizi Kayseri Ticaret Borsası Meclis Şeref Üyeliğine ve Kayseri Ticaret Borsası Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı’na layık gördük. Bugüne kadar yapmış olduğunuz katkılardan dolayı hem şahsım, hem de Kayseri Ticaret Borsası olarak bir kez daha teşekkür ederiz. Özellikle atlamamamız gereken bir konu var ki: Yaklaşık 10 yıldır Kayseri Şeker Fabrikamız, Kayseri Ticaret Borsası’nda en fazla tescil yaptıran ilk 10 üye arasında yer alıyor, bundan dolayı da çok memnunuz. Şehrimize ve ülkemize katkılarınızdan dolayı size ve çalışma arkadaşlarınıza teşekkür ediyoruz”

 

Başkan Akay ise Kayseri Ticaret Borsası Meclis Şeref Üyeliği ve Kayseri Ticaret Borsası Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı’na ait sorumluluğun şahsı ve Kayseri Şeker adına çok onur verici bir görev olduğunu belirterek, ortaya konulan başarının bir ekip başarısı olduğunu ve böylesine bir göreve layık olmanın kendileri adına bir şeref olduğunu söyledi.

 

Akay, bu sorumluluklar neticesinde Kayseri Ticaret Borsası’nın Kayseri Şeker ve Kuruluşlarıyla ticari alışverişlerinin gelişmesine imkân tanımasını da temenni ederek şöyle devam etti. “Kayseri Şeker’in başarısı sadece benim başarım değil, Kayseri Şeker’in topyekûn bir başarısıdır. Bu anlayış içerisinde biz ekip olarak, işimizi en iyi şekilde yürütmeye çalışıyoruz. Çiftçilerimizin işlerini geliştirmek ve kazançlarını artırmak konusunda bütün gayretimizle mücadele ediyoruz ve ortaya gerçekten önemli bir başarı çıktığı inancındayız. Sizlerin de kamuoyu adına böyle bir değerlendirmede bulunuyor olmanızdan dolayı, gerçekten mutluyuz. Tabii marifet, iltifata tabidir. Biz sizlerin her türlü yakınlığınızı, sıcaklığınızı görüyor ve hissediyoruz. Özellikle siz göreve başladıktan sonra Kayseri Ticaret Borsası ile Kayseri Şeker arasında oluşan sıcak ilişki, özellikle sizlerin gayretleri ile ortaya çıktı. Kayseri Şeker sizin ifade ettiğiniz gibi 10 seneden daha fazla süredir, Kayseri Ticaret Borsası’na en fazla pirim ödeyen kuruluşlardan bir tanesidir. Bu yakınlığı sıcaklığı sizde gördük onun içinde sizin bu yakın ilginize çok teşekkür ediyoruz. Bizi şeref üyeliğine kabul etmekle teveccühte bulunmuşsunuz, ben Kayseri Şeker camiası adına bundan şeref duyuyor ve görevi memnuniyetle kabul ediyorum. Bunun dışında Yüksek İstişare Heyeti oluşturmuş ve şahsımı başkanlığına layık görmüşsünüz, bu nezaketinizden ve teveccühünüzden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum”

 

Konuşmaların ardından Başkan Recep Bağlamış, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’a Kayseri Ticaret Borsası Meclis Şeref Üyeliği ve Kayseri Ticaret Borsası Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı beratını takdim etti.

 

Bu Sayfayı Sosyal Medyada Paylaş